Doporučte nás
  • Teilen Sie die positive Erfahrung aus unserer Zusammenarbeit und empfehlen Sie uns Ihren Freunden und Bekannten:
9/10
Maca kromě dalších účinků navrací a podporuje vitalitu, libido a plodnost žen i mužů. Je významným zdrojem minerálů, vitamínů a fytosterolů. Výrazně zvyšuje odolnost vůči stresovým situacím.
Balení obsahuje dávku na 12 až 15 dnů.

Maca peruánská (Lepidium meyenii) je brukvovitá rostlina pěstovaná v peruánských Andách ve výškách 3 500 až 4 500 metrů nad mořem. Užívanou částí je kořen hruškovitého tvaru. Archeologické nálezy datují cílené pěstování a kultivaci Macy peruánskými indiány do roku 1 600 před naším letopočtem.
Kořen Macy obsahuje 60 - 70 % sacharidů včetně vlákniny, zanedbatelné množství tuku a přes 10 % vysoce kvalitního rostlinného proteinu, složeného z 19 aminokyselin včetně 7 esenciálních. Maca je významným zdrojem minerálů (vápníku, železa, draslíku, jódu, organické síry, zinku, manganu, hořčíku, fosforu, selenu a mědi). Dále obsahuje vysoký podíl vitamínu C a řadu vitamínů skupiny B včetně B12. Díky vysokému podílu fytosterolů odbourává takzvaný špatný cholesterol. Maca je silným adaptogenem - zvyšuje odolnost organismu vůči stresu pomocí udržování rovnováhy všech tělesných systémů (na rozdíl od substancí zaměřených na jeden určitý symptom).
Novodobé vědecké výzkumy prokázaly pozitivní vliv Macy na plodnost, posílení libida a celkovou podporu sexuálních funkcí u obou pohlaví (ne náhodou se jí přezdívá přírodní či indiánská viagra). Užívá se i k léčení či zmírnění menstruačních a menopauzálních obtíží. Vědci přisuzují Macce také schopnost zlepšování paměti a koncentrace. Používá se při anémii, tuberkulóze, rakovině žaludku a během léčby nádorových onemocnění (mírní vedlejší účinky radioterapie a chemoterapie). Maca významně posiluje imunitní systém a celkovou tělesnou vitalitu, je velmi vhodná při duševní vyčerpanosti a stresu, mírní deprese, neurózy, chronickou únavu, pomáhá při nespavosti. Regeneruje síly organismu poškozeného alkoholismem, narkomanií a nadměrným užíváním léků. Usnadňuje hojení ran, napomáhá ke správnému vývoji kostí, šlach a svalů.

Složení:
Kořen Lepidium meyenii 100 %

Použití:
Jedna až dvě čajové lžičky denně. Prášek lze konzumovat samostatně, rozpuštěný ve vodě či přidaný do jakýchkoliv (ne horkých) nápojů a pokrmů.

Kontraindikace:
Vzácně se může objevit přecitlivělost na obsažené látky. Nenahrazuje medikaci, není náhradou stravy. Nevhodné pro osoby s hyperfunkcí štítné žlázy!

(wir behalten uns das Recht vor, diese Beschreibungen und Spezifikationen ohne vorherige Ankündigung zu ändern)